Yeni YouTube para kazanma şartları Türkiye’ye geldl

Videolarınızın izlenme oranını artırabilmek için görüntü kalitesinin yanı sıra ses kalitesine de dikkat etmelisiniz. Videolarınız ile hedef kitleye verilmek istenilen mesajlar, uygun seslendirme ile anlaşılabilir olmalıdır. Sosyal medyada başarılı olabilmek için hedef kitlenin dikkatini çeken video paylaşımlarının düzenli ve istikrarlı yapılması gerekiyor. Kanalınızı oluşturduktan sonra haftalık ya da aylık video paylaşımlarınızı her zaman aynı günlerde ve saatlerde yapmalısınız. İzleyicileriniz videolarınızı ne zaman yükleyeceğini bilir ve bu takvime uymaya özen göstermelisiniz.

Google, AB Parlamentosu seçimleri öncesinde dezenformasyon karşıtı kampanya yürütecek

Çünkü amacınız aslında kullanıcıları YouTube dışında bir yere çekmektir. İyi bir pazarlama stratejisi ve buna uygun videolarla takipçilerinizi sizden satın almaya yönlendirebilirsiniz. YouTube’un yeni hayata geçirdiği özelliklerden biri de Super Chat’tir. YouTube para kazanma yöntemleri açısından canlı yayınlar, son birkaç yılın en çok yükselen trendleri arasındadır. Bu anlamda YouTube’un gamer’lar ile Twitch’i aşmaya doğru ilerlediğini söylemek mümkündür. Üstelik yalnızca gamer’lar değil, medya kuruluşları ve bireysel haberciler de YouTube canlı yayınlarına önem vermeye başlamıştır.

 • Böylece artık YouTube para kazanma hedefi ile içerikler yayınlayabilirsiniz.
 • YouTube üzerinden para kazanma seçeneğini etkinleştirmek için yapmanız gereken ilk şey öncelikle YouTube hesabınıza girmektir.
 • Bu kurallara göre işlem yapanlar, YouTuber olarak para kazanmaya başlayabilecektir.
 • Çoğu insanın YouTube‘dan büyük bir gelir elde edememesinin bir numaralı nedeni, birkaç hafta veya ay boyunca içerik oluşturup sonra pes etmeleridir.
 • Bu yöntemle, bir marka veya şirket size bir ürün veya hizmet tanıtmak için bir video çekmenizi ister.

Youtube Para Kazanma Yöntemleri 2023: Kanalınızı Nasıl Büyütürsünüz?

Sizin maliyetinizi zorlayan içerikler devamlılık konusunda birtakım aksaklıklar oluşturabilir. Markaların reklamlarına içeriğinizde yer vermeniz halinde kazanç sağlayabilir ve bunu hesaplayabilirsiniz. Böylece kazancınızın hangi yöntemle olduğunu öngörerek YouTube kazancınızı hesaplayabilirsiniz.

Video Uzunluğu

 • Tabi burada YouTube’dan nasıl para kazanılır gibi sorularınız olabilir.
 • Affiliate pazarlama; kitlenize başka birinin ürünlerini tanıttığınız ve her satıştan komisyon aldığınız bir pazarlama modelidir.
 • Bunun yanı sıra, videolarınızı planlayarak ve bir yayın takvimi oluşturarak izleyicilerinizin beklentilerini karşılayabilirsiniz.
 • Aksi takdirde sizin kanalınızda etkileşimi yüksek kanalların içerikleri önerilirken, o kanalda sizin içerikleriniz arka planda kalabilir.
 • Ayrıca YouTube para kazanma seçeneklerinden birisi de shorts videolardır.

İçeriklerinizin YouTube politikalarına uyduğundan emin olmanız gerekebilir. Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile çevresine katkıda bulunmuştur. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra "Para kazanma” seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir. Youtube İş Ortağı Programına başvuru yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz. Youtube’da en çok izlenen içerikler, genellikle eğlence, oyun, müzik ve bilim/teknoloji gibi kategorilerdendir.

Youtube Kanalı Açmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Özetle, YouTube’da başarılı olmak için tek ihtiyacınız olan sıkı çalışma, kararlılık, yaratıcılık ve kendinize ve ürününüze olan inançtır. Tıpkı diğer işlerde olduğu gibi, fikirlerinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Size hitap eden fikre yönelerek bir kurgu haritası belirleyebilirsiniz. Nelerden bahsedebileceğiniz, neyi anlatmak istediğiniz ve sonuçta elde edebileceğiniz kazanımlar şeklinde içeriğinizi sınıflandırabilirsiniz. Para kazancınız ve metotlarının YouTube politikalarına uygun olduğu sık sık inceleme ekibi tarafından kontrol edilebilir.

 • Son zamanlar da dijital platformlarda yayınlanan diziler oldukça artmaktadır.
 • Aksine kanalınızın büyümesini istiyorsanız sabırlı ve tutarlı olmanız gerekir.
 • Kanal hesabına giriş yaptıktan sonra ayarlar bölümünden istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.
 • Ancak izleyici kitlesine hitap eden içeriklerle devamlılığınıza olumlu etki sağlayabilirsiniz.
 • Öncü sosyal medya araçlarından biri haline gelen YouTube, çevrimiçi olarak video izleme, kaydetme ve paylaşma imkânı sunar.

Başlangıç Seviyesi #3: Reklamlardan para kazanma - 2. Bölüm

Gelin birlikte nasıl YouTube üzerinden para kazanma yolları nedir ona bakalım. Kanalınızın uygunluğunu doğrulamak istiyorsanız, çoğu Youtube sayfasının sağ üst köşesindeki logonuzu tıklayıp ardından Youtube StudioBeta’yı seçerek bunu öğrenebilirsiniz. Bu ekranda para kazanma penceresini görmeniz gerekir ve “Daha Fazla Bilgi”ye tıklarsanız, abone sayısı ve izlenme saatleri açısından tam olarak nerede olduğunuzu görebilirsiniz. Daha sonraki aşamada reklamların nerede yayınlanacağına karar vermeniz beklenir.

Aşağıda Youtube’ da para kazanma yöntemleri ile ilgili bilgilendirmelere yer verilmiştir. Siz de Youtube’ da para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz. Forbes dergisinin araştırmasına göre dünya çapında en çok kazanan YouTuberların başında "MrBeast" adı ile tanınan Jimmy Donaldson geliyor. 2021 yılında YouTube tarihinde bir rekor kıran MrBeast, YouTube kanalı sayesinde tam 54 milyon dolar brüt gelir elde etti. YouTube’da para kazanabilmek için, YouTube Partner Programı‘na katılmış olmanız gerekmektedir. Bu programa katılmak için de kanalınızın en az 4.000 saat izlenme süresine sahip olması gerekmektedir.

YouTube Shorts'tan Nasıl Para Kazanılır?

Bağlantının kalitesi, nereden geldiği, ne kadar etkileşime girdiği gibi faktörler bir izlenmenin fiyatını belirler. Ayrıca abonelerinizin ödeyeceği ücretler de tamamen kendilerine kalmıştır. Dolayısıyla ne kadar para kazanacağınız tamamen sizin ne kadar insana ulaşma beceriniz olduğu ile ilgilidir.

Haber Merkezi / Diğer içerikleri

youtube para kazanma

Bu kurallara göre işlem yapanlar, YouTuber olarak para kazanmaya başlayabilecektir. YouTube, belirlemiş olduğu kriterlerle, kullanıcıların içerik üretim sürelerinin en az ve en çok ne kadar olması gerektiğini belirlemiştir. Para kazanabilmek için YouTube izlenme süresi 12 ay içerisinde 4 bin saatten fazla olması gerekiyor.

youtube para kazanma

YouTube para kazanma ve para kazanma özelliğini aktifleştirme şartları:

Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (“İYS”) üzerinde onayı bulunmayan alıcılara ticari elektronik ileti gönderilemez. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla ya da İYS üzerinden alınabilir. İYS üzerinden alınan onaylarda ise olumlu irade beyanı ve elektronik iletişim adresi yer alır. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Alıcının ret bildiriminde bulunması, bildirimin yapıldığı iletişim kanalına ilişkin onayı geçersiz kılar.

YouTuber olarak para kazanmak hatta dijital platformlarda tanınmak isteyen pek çok insanın merak ettiği ortak sorular var. Para kazanmak isteyen Youtube kullanıcılarının kaliteli ve özgün videolar hazırlaması şart! Ancak, hazırlamış olduğu youtube para kazanma özgün içerikleri çok ara vermeden aboneleriyle buluşturan Youtube kanallarının abone sayısı devamlı olarak artacaktır. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde Youtube İş Ortağı programına dahil olunarak para kazanma süreci başlatılabilir.

İnsanların iletişim, etkileşim, satış ve kitle yönetimi yaptığı bir iletişim platformudur. Tabi burada YouTube’dan nasıl para kazanılır gibi sorularınız olabilir. Ayrıca, içerik üreticilerinin YouTube İş Ortağı programına başvurabilmek için her üç ayda bir herkese açık bir video yüklemesi yapması gerekiyor. İçerik üreticileri, bu güncellenen şartları sağladıklarında YouTube İş Ortağı programına başvurabilirler. Bu yol ise, YouTube üzerinden para kazanmak isteyen kişiler, video hazırlayarak paylaşım yapmalıdır.

Tüm çalışmalarda olduğu gibi Youtube kanal çalışmalarında da ekipman seçimi kullanımı çok önemlidir. Akıllı cep telefonları ile çekim yapıyorsanız, mikrofon ekipmanına ihtiyaç duymadan ses kaydedici özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Videolarınızı sessiz bir şekilde çekebilir ve daha sonra seslendirme yaparak üzerine ekleyebilirsiniz. Görüntü ve içerik kalitesi oluşturabilmek için video üzerine ses ve görsel yerleştirebilir, arka plan çalışmaları yapabilirsiniz. Youtube platformu, isteyen her kullanıcının ücretsiz olarak hesap oluşturabilmesini sağlıyor.

 • Başka birinin ürünü tanıtacağınız için affiliate pazarlamaya benzer.
 • Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız aşağıda sizlerle paylaştığımız ipuçlarına göz atabilir ve uygulayabilirsiniz.
 • Hesap oluşturma şartlarını yerine getirenler, abone sayılarını artırıyor ve en az bin yaptıktan sonra reklam gösterimli video paylaşımları yapmaya başlıyor.
 • Bir izleyici, videonuzdaki bir reklamı en az 30 saniye boyunca izlerse veya reklamdaki bir bağlantıya tıklarsa, reklam ücretlerinden belirli bir yüzde kazanırsınız.

Ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri takip etmek için giriş yapmalısın. Bir YouTube influencer'ı olarak başarılı olmanın en önemli yönlerinden biri şeffaflık ve güvenilirlik sağlamaktır. Onaylamadığınız veya emin olmadığınız bir şeyi desteklememeli veya kefil olmamalısınız. Başarılı bir influencer, samimi ve açık sözlü bir şekilde yaptıkları ve tanıttıkları konusunda dürüst olmalıdır. Google, bazı eşik değerlerden daha düşük bir tutarda hiçbir zaman ödeme yapmadığından, kazancınız belirtilen tutara ulaşana kadar bir ödeme şekli seçemezsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *